Posted on Leave a comment

Konkurentu darbs

Turpinājums. Sākums ir atrodams šeit

Pēc 4 mēnešiem pilnīgi negaidīti gadījos tuvumā, iebraucām ar ģimeni brīvdienā bērnam nopirkt saldējumu. No ārpuses viss izskatās labi un stiklu tonēšana ir paveikta kvalitatīvi. Matētā melnā plēve. Varbūt, ka kāds ir atstiepis uz Latviju kaut ko jaunu, kāds ir atradis melnu necaurspīdīgu plēvi ar tehniskajiem rādītājiem, kuri pieļauj tās uzstādīšanu uz stikla paketes. Pēc tuvākas apskates pārsteigums.

Jaunā plēve uzlīmēta uz vecās

Plēves noņemšana ir darbietilpīgs un ne visai interesants process. Tas ir papildus darbs, kuru nereti ir jāveic pirms tiek veikta stiklu tonēšana. Pēc konkursa noteikumiem vispirms vajadzēja noņemt veco plēvi un šī darba samaksa bija iekļauta pasūtījuma vērtībā. Ir īpaši asmeņi un īpašs instruments. Tas atvieglo darbu. Šie asmeņi maksā naudu un prognozēt to, cik tādu būs nepieciešams, ir diezgan sarežģīti. Asmeņi var salūzt. Nākas pasūtīt no Eiropas un maksāt par piegādi. Tāmē tiek iekļauta rezerve. Tas
viss ir nieks salīdzinājumā ar laika patēriņu, kurš ir nepieciešams šādam darbam. Ja pavisam godīgi, tad daudz vieglāk ir aplīmēt kvadrātmetru metru stikla ar jaunu plēvi nekā notīrīt kvadrātmetru un noņemt veco. Tādēļ arī uzvarētāja uzņēmuma nolēma atvieglot savu uzdevumu. Jauno plēvi uzlīmēja uz vecās. Ir grūti pateikt, cik ilgi jau stāv vecā plēve un cik ilgi vēl nostāvēs tās līmes slānis. Būs ļoti žēl, ja viss nolobīsies kopā. Izlaižam jautājumu par to, kur skatījās pasūtītājs un kā tika kontrolēta stiklu tonesana (ir acīmredzams, ka konkursa noteikumi netika ievēroti).

Melnā matētā plēve

Uzmanīgi aplūkojam stiklu tonēšanas rezultātu, skatāmies uz plēves malām. Mani pārņēma interese, cenšos ar automašīnas atslēgu aizķert aiz malas un atvilt plēvi no stikla. Tas, kas uzstādīja plēvi ir malacis. Plēve ir labi piespiesta – malači, taču šī plēve ir reklāmas darbiem. Karstuma aizsardzības plēves vietā ir uzstādīta plēve, kura ir paredzēta reklāmas uzrakstu izgriešanai. Kāda ir visa šī pasākuma jēga? Ko klientam dos šī stiklu tonēšana?

Ne visas dekoratīvās un reklāmas plēves ir piemērotas uzstādīšanai no ārpuses.
Reklāmas plēves iedalās pēc savas kvalitātes un uzdevuma. Ir plēves, kuras ir paredzētas iekšējai uzstādīšanai, ir tādas, kuras ārējai. Stiklu tonēšana ar ārējo plēvi iztur dažādus laika apstākļus, taču tā arī attiecīgi maksā. Par šo naudu ir iespējams iegādāties saules aizsardzības plēvi un piedāvāt klientam drošu aizsardzību no karstuma. To, kas klientam šajā situācijā bija nepieciešams. Tagad kļuva skaidrs, no kurienes stiklu tonēšana varēja tikt veikta ar tik zemu konkursa cenu. Ja tas ir lētais variants, tad pēc atrašanās tiešo saules staru iedarbībā plēve pēc dažiem mēnešiem var saplaisāt un sakristies. Taču tas viss ir ārējais izskats. Ja tā ir dekoratīvā ārējās uzstādīšanas plēve, tad tās cena ir diezgan augsta. Šādas plēves cena ir tuvu saules aizsardzības plēves cenai.

Pats nepatīkamākais ir tas, ka melnā plēve saulē sakarst, karsējot stiklu. Spēcīgi uzkarst. Stikls izplešas. Uzkaršanas rezultātā pakete var pārplīst. Un tas arī ir tas, kas notika.

3 no 48 paketēm pārplīsa. Zem plēves ir redzami plaisu zibeņi. Plēve tās apslēpj, taču tās ir un ir redzamas. Ziemā tās izraisīs siltuma zudumus un diskomfortu.

Stiklu tonēšanas rezultāts

3 pakešu logu nomaiņa un plēvju pārlīmēšana. Ja nākamā vasara būs karstāka nekā iepriekšējā – tas beigsies ar tālākiem bojājumiem.

Ir jāpaskaidro tas, ka plaisas uz stikla pakešu logu stikliem var parādīties dažādu iemeslu dēļ. Par to var šeit palasīt, taču šajā gadījumā tā ir sistēmas kļūda. Logu tonēšana tika veikta ar kļūdaini izvēlētu plēvi.

Kāda ir atšķirība starp dekoratīvo un saules aizsardzības plēvi lasiet šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *