Posted on Leave a comment

Dažas profesijas nianses

Turpinājums. Sākums ir atrodams šeit

Katrai profesijai ir savas nianses. Savas nianses ir arī stiklu tonēšanai. Šīs nianses dažreiz bojā dzīvi. Šīs nianses nākas iepazīt ar savu personīgo pieredzi, maksāt ar savu laiku, materiālu patēriņu un zaudēt dzīvu naudu.

Saules aizsardzības plēve – tas ir sarežģīts produkts. Ticiet mums – tā ir patiesība. Dažreiz pat profesionālim ir grūti atšķirt kvalitāti no viltojuma. Ir jāstrādā ar uzticamiem ražotājiem un piegādātājiem un pieredzes veidā ir jāpārliecinās par materiāla uzticamību.

Logu plēve, kā tā darbojas?

Plēve daļu siltuma absorbē, daļu siltuma enerģijas atstaro, bet daļu izlaiž caur sevi. Tā ir fizika. Enerģijas nezūdamības likums. Atstarošana notiek ar plēves metalizācijas palīdzību ar vienu vai otru metālu. Pats efektīvākais ir sudrabs un zelts. Tie ir dārgi materiāli, tādēļ visbiežāk tā ir spoguļplēve. Pastāv mūsdienīgas, augsti tehnoloģiskas stiklu tonēšanas plēves, kuras ir gaišas un efektīvi atstaro siltumu. Ir melna metāliskā plēve. Tieši tādu iesaka mūsu speciālisti. Pusmelnā, bet metalizēta saskaņā ar īpašu tehnoloģiju. Šajā gadījumā daļa siltuma staru nonāk iekšpusē (maza daļiņa), daļu absorbē stikla pakete (tas izraisa pieļaujamu uzsilšanu). Daļasiltuma staru atstarojas (lielākā daļa). Plēve konkrētajam stiklu tonēšanas pasūtījumam tiek izvēlēta saskaņā ar šīm un daudzām citām tehniskajām īpašībām.

Dekoratīvā plēve salīdzinājumā ar saules aizsardzības plēvi

Melnās reklāmas plēves gadījumā praktiski visu siltuma enerģiju absorbē loga paketes stikls. Termālais šoks. Saules aizsardzības plēvei ir tehnisko datu tabula. Tie ir 8 plēves pamatrādītāji. Pēc šiem rādītājiem tiek veikti testi. Testēta tiek katra partija. Tieši pēc šiem parametriem strādā plēvju uzstādītāji. Neviens speciālists nepaņems plēvi stiklu tonēšanas darbam, nezinot šos raksturlielumus vai bez ražotāja montāžas darbu rekomendācijām. Reklāmas plēvēm galvenie raksturlielumi, tā ir izgatavošanas tehnoloģija, krāsas kods vai numurs un pieejamais biezums. Šīm plēvēm nav metalizācijas un tās nespēj aizsargāt no karstuma. Šīs plēves vai nu laiž cauri vai absorbē siltumu.

Melnās tonēšanas plēves automašīnām

Rodas jautājums. Bet kā tiek veikta auto stiklu tonēšana? Pareizi, dažkārt automašīnas aizmugurējo stiklu tonēšana tiek veikta ar plēvi, kuras caurlaidība ir 5 %. Tā ir ļoti tumša plēve ar ļoti melnu nokrāsu. Automašīnu stikli – tie ir rūdīti stikli. Tiem jebkura saprātīgi pieļaujama uzsilšana ekspluatācijā nav nekas īpašs. Pat lokālās darbības aizmugurējā stikla elektriskie sildītāji – tā ir ikdienas lieta. Atsevišķos gadījumos stikla logu paketes var būt izgatavotas, izmantojot rūdīto stiklu. Latvijā tas ir retums. Eiropā ir paketes ar šādiem stikliem. Mēs strādājam ar šādām paketēm Zviedrijā, kā arī atsevišķos projektos Latvijā. Tas ir pavisam cits stāsts, kur ir nepieciešama īpaša attieksme un tehniskā pieeja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *